20. máj – Svetový deň včiel

20. máj – Svetový deň včiel

Už túto nedeľu, 20. mája, si pripomíname nový medzinárodne významný deň – Svetový deň včiel. Tento deň vyhlásila OSN na základe iniciatívy slovinských včelárov s cieľom upozorniť verejnosť na negatívny vývoj v stave opeľovačov a v populáciách včiel.

Viac informácií o tomto medzinárodnom dni, ako aj o aktivitách na podporu a ochranu včiel, opeľovačov ale aj hmyzu celkovo sa dočítate v článku na stránke Štátnej ochrany prírody.

Správa Národného parku Nízke Tatry vyhlasuje pri príležitosti  tohoto dňa výtvarnú súťaž :

                                                                 “ VČELY SÚ ŽIVOT…“

♦ Prostredníctvom komiksového výtvarného prejavu odhaľte príbeh o živote včely vo voľnej prírode a vplyv  človeka  na jej život.
♦ Tri najlepšie práce získajú od nás pekné vecné ceny.

♦ Víťaz súťaže získa možnosť spolupracovať na spracovaní grafickej časti náučných panelov v novovznikajúcej školskej včelnici v obci Závažná Poruba a týmto spôsobom prezentovať svoju tvorbu širokej verejnosti.

♦ Súťažné práce posielajte prostredníctvom e-mailu na adresu elena.hancinova@sopsr.sk , alebo poštou na adresu: Správa NAPANT, SNP 311, 033 01, Liptovský Hrádok. Do správy uveďte Vaše meno, adresu, kontakt (aby sme vedeli, kam poslať cenu

♦ Uzávierka súťaže je  30.6. 2018

♦ Bližšie informácie o súťaži poskytuje: Ing. Elena Hančinová, 0903 298 169, elena.hancinova@sopsr.sk

Pri realizácii Vašich prác prajeme veľa tvorivosti

Kolektív pracovníkov Správy NAPANT